O nas

Ideą powstania Polonia Wax Museum była chęć oddania w jak najmniejszych detalach znanych postaci historycznych , świeckich i duchowych, znanych osobistości, polityków i sportowców. Chcemy, abyś mógł poczuć ich obecność, tak jakby naprawdę stali przy Tobie ! Dbałość o szczegóły i najdrobniejsze elementy to Nasz wyróżnik. Oryginalne stroje, atrybuty, czy dekoracje wprowadzić mają określony nastrój i pokazać naszą retrospekcję w jak najbardziej profesjonalny sposób. Przyjdź i się przekonaj.

Budować chcemy poprzez ekspozycję naszych figur poczucie dumy i tożsamości narodowej, szacunku dla postaci historycznych i naszej spuścizny. W niekonwencjonalny sposób pokazywać chcemy historię naszego kraju i świata. Kilkadziesiąt tematycznych pokoi i postaci przeniesie Was poprzez dwudziestolecie międzywojenne, II wojnę światową, lata 70., 80 i 90. do czasów współczesnych, tak aby móc podać rękę tym najwybitniejszym.

Marka Polonia Wax Museum powstała w 2016 roku zainspirowana organizacją w Krakowie Światowych Dni Młodzieży. Tym samym zaprosić chcemy na okolicznościową wystawę związaną z obchodami tego święta. Podziwiać będzie można figury woskowe prezentujące postaci trzech papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka oraz wiele, wiele innych. To dopiero początek. Stale rozwijać chcemy Naszą ekspozycję, tworząc już od dziś najlepszą i największą wystawę figur woskowych w Polsce i regionie. Mamy nadzieję, że Nasza ekspozycja stała i wystawy tematyczne zaspokoją najbardziej wymagających.